גיוס חלוצים רוחניים

נבואת יחזקאל על העצמות היבשות מוכר לנו הייטב. יסום הנבואה אנחנו רואים במו ידינו עוד מהעליה הראשונה עד עצם היום הזה.

ואיך הנהגו החלוצים הראשונים? האם היה להם גב משפחתי, עידוד סביבתי וחברתי? מציעות נוחה להגשמת ההתישבות בארץ? עזרה מהמתישבים שכבר היו פה?

הם יצאו עם איזה שגעון של לךלך מארצך ממולדתך ומבית אביך לארץ אשר מלא ביצות מחלות ועוני. אם חזון שאין ברירה והחזון צריכה להתגשם.

והעצמות התחברו איש לאחיו והיו לשלד ומשלד עלה בשר. ותהיינה מדינת ישראל לתפארת, ורוח אין בם.

גם היום הרוח חסרה. ומה שחר שיבו זה אנחנו. האם אנחנו מוכנים להשתחרר ממסורות הגלות, האם אנחנו מוכנים ללכת נגד הזרם? האם אנחנו מוכנים לשם נפשינו בידיים של אלוהים בלבדו?

איכה חלוצי הרוח? איכה פירות ראשונים? האם אתם מחקים שאחרים יבשו הביצות? האם אתם מחקים לבניית כביש האיילון ומגדל העזריאלי?

אז לא. אי אפשר להמתין יותר. כבר למדנו הלקח של הממתינים ביארופה. כל אחד חייב עכשיו לקח על עצמו להיות מהחלוצי רוח. כי המצב ברוח היום כמו שכותב נחמיה פרק ז פסוק ד

וְהָעִיר רַחֲבַת יָדַיִם וּגְדוֹלָה וְהָעָם מְעַט בְּתוֹכָהּ וְאֵין בָּתִּים בְּנוּיִם׃

אלוהים ואני

הגעגועים לארץ ישראל בניצני הציונות הפיזית דחפו את החלוצים הראשונים למימוש חזון העצמות היבשות שביחזקאל. והנה שלב זה הצליח ועבר למרות כל מכשולי האויבים  ואנחנו בפתח השלב השני של ביאת הרוח:

היום, הגעגועים לאלוהי ישראל דוחפים את החלוצים הרוחניים להמשיך את תכניתו של אלוהים לשיקום הרוחני שלנו: אמנם יש לנו גוף חזק בתור מדינה, ושרירים מיומנים בהשרדות מול האויבים, אך אנחנו מצפים ומייחלים לרוח אלוהים שתחיה אותנו ותחזיר אותנו לתפקידנו הראשוני בתור כהנים לאלוהים ואור לגויים.

הציונות הפיזית בנתה ושיקמה באצבעות הידיים ובזיעת אפיים. את החלוציות הרוחנית מקדמת רוחו של אלוהים עצמו: הוא רוצה לתת לנו לב חדש ורוח חדשה ועיניים רוחניות כדי לזהות את החזון, ואזניים רוחניות כדי לשמוע את קריאתו: אנחנו בפתח מהלך היסטורי שבו אלוהים מושיט יד וקורא לחלוצים רוחניים להצטרף!

חלוץ רוחני, כמו החלוץ הפיזי, מוכן לסלול את הדרך לשאר העם כדי להכיר את אלוהים באופן אישי, התכנית של אלוהים חשובה לו יותר מחייו האישיים ובשבילה…

View original post 46 more words

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s